En annorlunda vår…

Det är mycket som inte är sig likt denna vår. I Svartlögaföreningen brukar så här års en rätt nyvald styrelse vara i full gång med årets sommarkalendarium – men föreningen har ännu inte haft årsmöte. När detta kommer att kunna hållas är svårt att säga, precis som det är svårt att veta vad man ska tro om möjligheterna att genomföra sommaraktiviteter i föreningens regi.
Men vi håller modet uppe! I väntan på att restriktioner kring samvaro och mötesaktiviteter lättar får vi alla vinka på avstånd när vi ses, och tänka att det kommer andra tider. Förr eller senare. Då tar vi vi nya tag tillsammans i föreningen, med årsmöte och annat.
Till dess: var rädda om er själva och varandra!
För styrelsen
Katarina

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *